ВТОРНИК 21 май
07:00 "Светът е Берое" – документален филм
08:00 "На ръба на оцеляването" – документална поредица, 5 и 6 епизод
09:00 "Вечната принцеса Даяна" – документален филм
10:00 "Географски ширини" – документална поредица, 5 и 6 епизод
10:50 "Кайли: Еволюцията на една поп принцеса" – документален филм
11:40 "Сепарева баня - началото на началото" – документален филм
12:00 Фолклорна трапеза
13:00 "Принцесите на света" – документален филм
14:00 "Световните градове" – документална поредица, 2 епизод
14:30 "Цялата история на Айртон Сена" - документален филм
15:30 "Джей Зи: Свободният електрон" – документален филм
16:00 "Отвъд" – документална поредица, 1 и 2 епизод
17:00 "Песни за душата" - стари градски песни
17:30 "Паралелните политики на семейство Клинтън" – документален филм
18:45 НОВИНИТЕ НА "КИС 13"
19:00 "ВИДИМО И НЕВИДИМО" – публицистично предаване
19:45 НОВИНИТЕ НА "КИС 13"
20:00 "Невероятния свят на автомобилите: Минало, настояще и бъдеще" – документална поредица, 9 епизод
21:00 "Батак - Долина на светци" – документален филм
21:30 НОВИНИТЕ НА "КИС 13"
21:45 "Хот Род автомобили и адски машини" – документален филм
22:30 "Плаването на техния живот" 2 – документална поредица, 1 епизод
23:30 НОВИНИТЕ НА "КИС 13"
23:45 "Съдбата на принц Уилям" – документален филм
00:30 "Голямата планета" – документална поредица, 25 и 26 епизод
01:30 "Дейвид Бекъм: Издръжливост" – документален филм
02:30 "Великите личности" – документална поредица, 20 епизод
03:00 "Класически коли" – документална поредица, 1 и 2 епизод
04:00 "Невероятният свят на военните машини: Минало, настояще и бъдеще" – документална поредица, 4 епизод
05:00 "Принцесите на света" – документален филм
06:00 "Географски ширини" – документална поредица, 21 епизод
СРЯДА 22 май
07:00 "Животът след Бийтълс" – документален филм
08:00 "На ръба на оцеляването" – документална поредица, 7 и 8 епизод
09:00 "Обаянието на Мерилин Монро" - документален филм
10:00 "Географски ширини" – документална поредица, 7 и 8 епизод
11:00 "Светът е кинопреглед: Жадни за небе" 1 и 2 част – документален филм
12:00 Фолклорна трапеза
13:00 "Кака: Пътят на една легенда" – документален филм
14:00 "Световните градове" – документална поредица, 3 епизод
14:30 "В памет на Хийт Леджър" – документален филм
15:30 "Отвъд" – документална поредица, 3 и 4 епизод
16:30 "Телевизионен шампионат по фолклор"
17:30 "50 сент: Пътят към върха" - документален филм
18:10 "ВИДИМО И НЕВИДИМО" – публицистично предаване
18:45 НОВИНИТЕ НА "КИС 13"
19:00 "На ръба на оцеляването" – документална поредица, 24 епизод
19:45 НОВИНИТЕ НА "КИС 13"
20:00 "Невероятния свят на автомобилите: Минало, настояще и бъдеще" – документална поредица, 10 епизод
21:00 "70 години Дух Свободен" - документален филм
21:30 НОВИНИТЕ НА "КИС 13"
22:00 "Непознатите балкански воеводи: Велко" - документален филм
22:30 "Плаването на техния живот" 2 – документална поредица, 2 епизод
23:30 НОВИНИТЕ НА "КИС 13"
00:00 "В света на Бритни Спиърс" – документален филм
00:30 "Световните градове" – документална поредица, 1 и 2 епизод
01:30 "Елизабет II: Върховната Владетелка" – документален филм
02:30 "Великите личности" – документална поредица, 22 епизод
03:00 "Класически коли" – документална поредица, 3 и 4 епизод
04:00 "Невероятният свят на военните машини: Минало, настояще и бъдеще" – документална поредица, 5 епизод
05:00 "Кака: Пътят на една легенда" – документален филм
06:00 "Географски ширини" – документална поредица, 22 епизод
07:00 "Животът на Нелсън Мандела" – документален филм
08:00 "На ръба на оцеляването" – документална поредица, 9 и 10 епизод
09:00 "Историята на Барак Обама" - документален филм
10:00 "Географски ширини" – документална поредица, 9 и 10 епизод
11:00 "Осама Бин Ладен: Войната срещу тероризма" - документален филм
12:00 Фолклорна трапеза
13:00 "Никопол: Последната столица " – документален филм
13:30 ЗАСЕДАНИЕ НА ОБЩИНСКИ СЪВЕТ РАЗГРАД /пряко/
15:30 "Летище Русе: В очакване на нов живот" - документален филм
16:00 "Отвъд" – документална поредица, 7 и 8 епизод
17:00 "Световното фолклорно изкуство" - фолклор
17:30 "Севлиево - пуритани в Ориента" – документален филм
18:00 "Корминеш и Качулката" – документален филм
18:45 НОВИНИТЕ НА "КИС 13"
19:00 "ВИДИМО И НЕВИДИМО" – публицистично предаване
19:45 НОВИНИТЕ НА "КИС 13"
20:00 "Невероятния свят на автомобилите: Минало, настояще и бъдеще" – документална поредица, 11 епизод
21:00 "Една внезапна спирка" – документален филм
21:30 НОВИНИТЕ НА "КИС 13"
21:45 "Стоманеният поглед: Историята на Клинт Истууд" – документален филм
22:30 "Плаването на техния живот" 2 – документална поредица, 3 епизод
23:30 НОВИНИТЕ НА "КИС 13"
23:45 "Кристализирано: Историята на Мадона" - документален филм
00:30 "Световните градове" – документална поредица, 3 и 4 епизод
01:30 "Пеле: Кралят на футбола" – документален филм
02:30 "Великите личности" – документална поредица, 23 епизод
03:00 "Класически коли" – документална поредица, 5 и 6 епизод
04:00 "Невероятният свят на военните машини: Минало, настояще и бъдеще" – документална поредица, 6 епизод
05:00 "Майсторите, които върнаха времето напред" – документален филм
06:00 "Географски ширини" – документална поредица, 23 епизод
ПЕТЪК 24 май
07:00 "Съ Нами Богъ: Два пъти кръщаван, два пъти погребван - Монархът" – документална поредица
08:00 "На ръба на оцеляването" – документална поредица, 11 и 12 епизод
09:00 "Тетрадките на поп Тетрад" – документален филм
10:00 "Географски ширини" – документална поредица, 11 и 12 епизод
10:50 "Иван Грозев - Патриарха на градежа" - документален филм
12:00 Фолклорна трапеза
13:00 "Плевен - Вълни по равнината" – документален филм
14:00 "Световните градове" – документална поредица, 4 епизод
14:30 "Шумен - Тук ще бъде България" – документален филм
15:15 "Ловеч - Тайната столица" – документален филм
16:00 "Отвъд" – документална поредица, 9 и 10 епизод
17:00 "Песни за душата" - стари градски песни
17:30 "Имало едно време Три царства" – документален филм
18:10 "ВИДИМО И НЕВИДИМО" – публицистично предаване
18:45 НОВИНИТЕ НА "КИС 13"
19:00 "На ръба на оцеляването" – документална поредица, 25 епизод
19:45 НОВИНИТЕ НА "КИС 13"
20:00 ЗАСЕДАНИЕ НА ОБЩИНСКИ СЪВЕТ РАЗГРАД /повторение/
21:30 НОВИНИТЕ НА "КИС 13"
21:45 ЗАСЕДАНИЕ НА ОБЩИНСКИ СЪВЕТ РАЗГРАД /продължение/
23:30 НОВИНИТЕ НА "КИС 13"
00:00 "Никопол: Последната столица " – документален филм
00:30 "Световните градове" – документална поредица, 5 и 6 епизод
01:30 "Първата човешка стъпка на Луната: Историята на Нийл Армстронг" – документален филм
02:30 "Великите личности" – документална поредица, 24 епизод
03:00 "Класически коли" – документална поредица, 7 и 8 епизод
04:00 "Невероятният свят на военните машини: Минало, настояще и бъдеще" – документална поредица, 7 епизод
05:00 "Историята на Манчестър Юнайтед" – документален филм
06:00 "Географски ширини" – документална поредица, 24 епизод
193 общини с висока безработица ще наемат хора с европейски пари.
Програмата ще стартира от утре, съобщи в Русе изпълнителният директор на Агенцията по заетостта Драгомир Николов. Условието е равнището на безработица да е по-високо от средното за страната.
В Русе днес се проведе форум по проблемите с недостига на качествена работна сила в региона, безопасността и дигитализацията на труда. В тази връзка от Агенцията по заетостта правят анкета сред бизнеса за потребностите от кадри в различните области на икономиката. Досега са получени над 1000 мнения.
От анкетатад към момента става ясно, че в Русенска област се търсят кадри за хотелиерството и машиностроенето, както и инженерни специалисти.