ВИДЕО: Надежда Йорданова повежда листата на ПП - ДБ в Русе ВОДЕЩА НОВИНА

By 17 Март 2026

Коалиция "Продължаваме промяната – Демократична България" се регистрира в Русе за изборите на 19 април.

Водач на листата от 10 души е Надежда Йорданова. На второ и трето място са общинските съветници Рена Стефанова и Деян Герасимов.

РЕКЛАМА


С листата си, от ПП - ДБ правят заявка да постигнат по-ефективно управление и по-добро представителство на Русе в бъдещото Народно събрание.

Тук всички, които са в листата, са доказани професионалисти, от една страна, също така общественици и хора с позиции, които са показали, че могат да ги защитават. Съвсем нормално е хората да припознават в тях своето представителство и по тази причина нашите листи винаги са били силно преференциално подкрепени. Но нашата идея е да работим за общата листа и за максимално приобщаване на нов вот — периферен, протестен дори, тъй като видяхте в Русе колко мащабни протести имаше. Така че ние смело заявяваме, че искаме доверието на тези хора, които подкрепиха протестите, за да могат да бъдат в най-голяма степен представени в националния парламент.

заяви Деян Герасимов, който е трети в листата на ПП - ДБ в Русе

От ПП - ДБ обявиха основния си приоритет в кампанията.

Нашата основна цел е да ангажираме максимално много хора за каузата „не на корупцията“ в страната, защото ако тя не бъде изкоренена, нищо друго не може да бъде наред в държавата. Няма как и проблемите на Русе да се решат отделно от глобалното решаване на наистина зловещия модел, който беше наложен последните 15 години в абсолютно уродливия си вид. Така че борбата е срещу корупцията и ще хвърлим всички сили за това. Без мнозинство не можеш да налагаш дневен ред, затова нашата голяма цел на тези избори е мнозинство — 120 плюс народни представители, така че да има кой да натиска зеления бутон в парламента за антикорупционните закони. Само с екип и само заедно можем да успеем.

категорична бе заемащата втора позиция в листата на ПП - ДБ в Русе Рена Стефанова

Тези и още новини от България, Русе, Разград и Търговище следете и на нашата Фейсбук страница - Kiss13.