Над 70 деца от 5 разградски училища се включиха в работилницата "Коледни обреди".
В кулинарните занимания се включи и заместник-кметът Елка Неделчева. Инициативата е част от културния календар на Общината за предстоящите празници.
РЕКЛАМА
Всяко от децата разточи тесто и оформи геврече, което служителите на общинско предприятие "Столово хранене" изпекоха. Гевречетата, като елемент от сурвакарския обред, се поставят за украса на сурвачките или се закачат на гегите на коледарите.
Кулинарни умения на децата от училища "Отец Паисий", "Никола Вапцаров", "Васил Левски", "Иван Тургенев" и "Христо Ботев" преподаваха техни връстници от клубовете към Центъра за ученическо техническо и научно творчество. Бе представена и програма за българските традиции по Коледа. Децата научиха и любопитни факти за коледните гевречета.
Вижте повече във видеото.









