ВИДЕО: Община Разград ще проектира основния ремонт на фонтаните на Ларгото ВОДЕЩА НОВИНА

By 30 Юли 2025

Община Разград ще изготви проект за основен ремонт на фонтаните на площад "Ларго".

За целта бяха одобрени 36 000 лева, които са част от реализирана икономия в размер на около 160 000 лева. Става дума за спестени средства от обекти, финансирани с целева субсидия за капиталови разходи за периода 2021 – 2024 година.

Предложението за отпускане на средствата за проектиране на основния ремонт на съоръженията бе включено в докладна записка, която касае актуализация на бюджета на Община Разград за тази година.

РЕКЛАМА

Трите фонтана не работят вече близо 4 години. Причината е комплексна - технологията им е много остаряла, фонтаните са изключително енергоемки, има и пробиви във водоснабдителната система, които водят до загуби на вода.

посочи кметът на Разград Добрин Добрев

След ремонта ще бъдат спрени течовете на вода. Всеки фонтан ще има и автономно електрозахранване, което по предварителни ни изчисления ще харчи ток колкото няколко климатика. Ще бъдат ревизирани изцяло ВиК частите, Ел частите и самите корита на фонтаните. Ще бъдат подменени и дюзите. Идеята е на тези фонтани да им вдъхнем нов живот, като спестим и сериозните разходи за поддръжка, които трябва да правим към настоящия момент.

разясни още Добрев


Докладната записка бе подкрепена от 19 общински съветници, а двама се въздържаха.

Вижте повече във видеото.

Тези и още новини от България, Русе, Разград и Търговище следете и на нашата Фейсбук страница - Kiss13.