За трета поредна година се проведе разградския Великденски крос

By 03 Май 2016 Прочетена 1288 пъти 0

Близо 140 състезатели участваха в третото издание на Великденския крос в Разград. Той се проведе в обновения център по еднокилометрово трасе.

Участниците направиха пет обиколки - индивидуално и отборно в щафета.

Най-възрастната състезателка бе 62-годишна американка, живееща във Варна. В петкилометровия крос участваха и двама португалци.

При мъжете спечели Александър Светославов с 16 минути и 7 секунди. Втори пресече финала Калоян Николов от Разград, а бронзовият медал отиде при 18-годишният Ахмед Ахмед от Цар Калоян.

Двете най-бързи жени бяха от Добрич – победителката Радосвета Симеонова и  Емануела Радева, която се окичи със сребро. Трета стана разградчанката Вероника Вълканова.

Отборно победиха състезателите от Варна. Академичният тим на Русенския университет „Ангел Кънчев“, филиал Разград, съаставен от студенти и преподаватели се класира втори.

Финалистите на първите три места при мъжете, жените и отборите в щафетата получиха авторски медали и предметни награди. Спортни подаръци бяха раздадени и на лотариен принцип между всички участници в състезанието.

Организаторите на спортното събитие бяха подготвили и забавна програма за настроените на публиката.

Победителите в отборното състезание получиха и ваучери за ползване на игрищaта по минифутбол на „Лудогорец“.

Тези и още новини от България, Русе, Разград и Търговище следете и на нашата Фейсбук страница - Kiss13.