fbpx

Състезанието "РУСЕЗНАНИЕ 2022" излъчи своите победители

By 24 Май 2022 Прочетена 206 пъти 0
Състезанието "РУСЕЗНАНИЕ 2022" излъчи своите победители Състезанието "РУСЕЗНАНИЕ 2022" излъчи своите победители КИС 13

Състезанието "РУСЕЗНАНИЕ 2022" проведе своето XV издание в Регионалния исторически музей в Русе. Ученици от 12 основни и средни училища в Община Русе мериха сили в две възрастови групи: 5-7 клас и 8-11 клас в категориите "Есе" и "Мултимедийна презентация". Събитието бе организирано от Народно читалище „Гоце Делчев 2009“ - Русе, Регионален исторически музей - Русе, ВМРО-Русе и Сдружение за военно-патриотично възпитание на младежта "Приказка за България" и бе под патронажа на председателя на ОбС - Русе Иво Пазарджиев, който лично поздрави участниците при старта на проявата. Компетентно жури в състав проф. д-р Николай Ненов, Искрен Веселинов, Траян Тотев, Магдалена Трифонова и Владимира Велинова оцени представянето на общо 45 участници, по теми свързани с миналото на град Русе и Русенския край.

В категорията "Есе" с индивидуалните призови места бяха отличени:

възрастова група 5-7 клас

място - Ева Касабова - 7-а клас ОУ "Любен Каравелов" за "Горянското движение в Русенско"

II място - Искрена Шишева - 7-д клас СУ "Христо Ботев" за "Средновековен град Червен"

III място - Беатрис Петрова - 6-в клас СУЕЕ "Константин-Кирил Философ" за "Българската перла на Дунав"

възрастова група 8-11 клас

I място - Рая Сотирова - 11-г клас АЕГ "Гео Милев" за "Русе - люлката на масовството в България"

II място - Алекс Миткова - 9-а клас СУ "Васил Левски" за "Забавленията, веселбата и пъстротата на Русе през годините"

III място - Стефани Радева - 8-а клас СУ "Христо Ботев" за "Всичко, което преживях по-късно, вече се бе случило някога в Русчук..."

РЕКЛАМА


В категория "Мултимедийна презентация" за групово участие наградени бяха:

възрастова група 5-7 клас

място - 6-а клас от ОУ "Васил Априлов" за "Русе - първият град с жена училищен директор - Магдалина Царичинска"

II място - Камелия Стоянова и Йоана Славова - 7-а клас ОУ "Олимпи Панов" за "Русенският затвор"

Журито отличи две работи в тази група с III място:

- Александър Димитров и Лора Методиева - 7 клас ОУ "Отец Паисий" за "Иван Вазов в Русе и русенските следи във Вазовия живот и творчество"

- Ева Касабова и Християн Колев - 7 клас ОУ "Любен Каравелов"

възрастова група 8-11клас

място - Кристина Колева и Йоана Чакърова от 10 клас АЕГ "Гео Милев" за "Женско благотворително дружество "Добродетел"

II място - Михаил Манолов, Никола Донев и Златина Златева от 11 клас СУ "Възраждане" за "На тези, които прославиха Русе"

Журито и в тази група отличи два екипа с III място:

- Николета Новакова, Деница Великова и Мила Трифонова от 11 клас СУЕЕ "Св. Константин-Кирил Философ" за "Русе - столицата на българското съдебно достойнство"

- Доротея Михайлова, Божидара Маринова, Виктория Димитрова и Изен Юсменова за "Народният съд в Русе"

Освен с призови грамоти, отличените с I, II и III място във всяка категория получиха и парични награди, осигурени от ВМРО-Русе. Организаторите благодарят на всички участници и техните преподаватели за активността и интереса към паметта на град Русе!

Тези и още новини от България, Русе, Разград и Търговище следете и на нашата Фейсбук страница - Kiss13.

Оцени тази статия
(0 votes)
телевизия "КИС 13"

Прочети повече за телевизия "КИС 13" в секция "За нас"

https://kiss13.net