Кметът на Търговище отличи зрелостниците на випуска, завършили средното си образование с пълно отличие.

Срещата се състоя в двора на Славейковото училище, превърнало се в символ на стремежа към знание и просвещение на поколения търговищенци. Инициативата се провежда за осма поредна година. 

От над 400 зрелостници  в Търговище, с пълно отличие завършват 29. В приветствието си към младежите д-р Дарин Димитров ги поздрави за постигнатите резултати и подчерта, че зад всяка отлична оценка стоят години на труд, постоянство и дисциплина.

С-н 233  2:24 целая ви – 3:17  да се върнете

От името на випуска към присъстващите се обърна Теодора Мирославова от I СУ "Св. Седмочисленици".

С-н 235 1:28  това постижение днес -  2:15  на добър час

Най-много пълни отличници през тази година – 20 - има I СУ "Св. Седмочисленици". След тях с шесима се нарежда II СУ "Проф. Никола Маринов". Професионална техническа гимназия "Цар Симеон Велики" има двама пълни отличници, а Професионалната гимназия по икономическа информатика "Джон Атанасов" - един.

Всички отличени получиха от кмета грамота и ваучер за книги. Зрелостниците, които не присъстваха, могат да получат отличията си в своето училище.