В Разград бе отбелязана 170-годишнината от рождението на Христо Ботев.
Тържественото честване на годишнината бе пред бюст-паметника на поета-революционер в градския парк. Там историкът Иво Стоянов произнесе слово за живота, делото и творчеството на Христо Ботев.
Венци и цветя под съпровода на Градския духов оркестър бяха поднесени от името на Общинската и Областната управа, народните представители от Разградски избирателен район, Общинския съвет, Съюза на офицерите и сержантите от запаса и резерва, културни институции и граждани.
С поклонение пред паметника на поета-революционер в градския парк в Разград бе отбелязан Денят на Ботев и загиналите за Свободата на България.
Сред официалните лица присъстваха кметът д-р Валентин Василев, председателят на Общинския съвет Надежда Радославова, областният управител Манол Кившанов и представители на институции и патриотични организации.
Всички с едноминутно мълчание почетоха подвига на Ботев и паметта на знайните и незнайни герои, дали живота си за свободата и за независимостта на България.
Шестокласници и седмокласници от училище "Христо Ботев" пяха революционни песни. "Къде си вярна, ти любов народна" и "Край Босфора" огласиха парка в града.
Пред паметника на Христо Ботев бяха поднесени венци от местната администрация и Общинския съвет.
Много граждани също поднесоха цветя в знак на признателност и почит към геройски загиналите за Свободата на България.
Днес в Разград в градския парк се състоя честване на 168 години от рождението на Христо Ботев. На събитието присъстваха кметът на Разград д-р Валентин Василев, заместник-кметът Ердинч Хасанов, представители на обществени организации, ученици и педагози. Слово за живота и делото на великия български поет и революционер произнесе председателят на Общинския съвет Надежда Радославова.
Деца от училище "Христо Ботев" прочетоха есе, посветено на делото на революционера. Те ипълниха и песента "Хубава си, моя горо".
Пред паметника на Христо Ботев в Разград бяха поднесени венци и цветя от институции и граждани.