Близо 3400 нарушения на Закона за движение по пътищата са установени в Разградско през миналата седмица.
Това показват обобщените данни на Областната дирекция на МВР. Полицейските eкипи са съставили повече от 1500 фиша и над 100 акта.
През периода е проведена и специализирана полицейска операция за линеен контрол на пътното движение.
РЕКЛАМА
Проверени са близо 1000 моторни превозни средства и над 1200 водачи и пътници. С камери за видеоконтрол са заснети общо около 1300 нарушения на скоростните режими в и извън населените места. Връчените електронни фишове са 107.
14 водачи пък са глобени за липса на обезопасителен колан или каска, а 47 за неспазване на пътни знаци и маркировка. Засечени са и 8 случая на шофиране след употреба на алкохол, като при двама от водачите концентрацията е била над 1,2 промила. Установени са и четирима неправоспособни шофьори.
Регистрирано е едно пътно-транспортно произшествие, при което е пострадал един човек.
ОДМВР - Разград ще продължи с редовните проверки с цел подобряване безопасността на движението по пътищата в региона.