Двама са с опасност за живота след тежка катастрофа на пътя Русе - Шумен край Разград ВОДЕЩА НОВИНА

By 01 Април 2026
Инцидентът стана около 12:00 часа днес в отсечката между селата Ушинци и Каменар Инцидентът стана около 12:00 часа днес в отсечката между селата Ушинци и Каменар снимка: ОДМВР - Разград

Катастрофа между лек и товарен автомобил затвори временно за движение главния път Русе - Шумен.

Инцидентът стана около 12:00 часа днес в отсечката между селата Ушинци и Каменар, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Разград.

Лек автомобил "Опел Астра", движещ се в посока Варна, е навлязъл в платното за насрещно движение и се ударил в товарен "Мерцедес", пътуващ в посока Русе.

РЕКЛАМА


В болница са транспортирани водач и пътник от леката кола - 62-годишен мъж и 22-годишната му дъщеря от Разград. Двамата са с опасност за живота заради травми по тялото. Пробите на 57-годишния водач на камиона от град София за употреба на алкохол и наркотици са отрицателни.

На местопроизшествието се извършва оглед от следствено-оперативна група.

Към момента движението в района на инцидента се извършва двупосочно само в едната лента. Екипи на Пътна полиция регулират пропускането на автомобилите. Ограниченията ще продължат до изтеглянето на тежкотоварния автомобил от катастрофата.

Тези и още новини от България, Русе, Разград и Търговище следете и на нашата Фейсбук страница - Kiss13.