Осигуровките на държавните служители да се плащат от бюджетите на съответните министерства.
За това настояват от местната организация на Българската стопанска камара в Русе. Според проф. Красимир Ениманев, необходимите средства ще дойдат от оптимизация на структурите към всяко ведомство.
За да не се натоварва националния бюджет, от Стопанската камара предлагат осигуровките на държавните служители, да се плащат от министерствата към които работят.
С-н 1:09 по този начин - 1:59 изравняване
За това ще бъде необходимо да се направи бърза оптимизация по компетентност на всички структури към даденото министерство, смятат от Русенската стопанска камара.
С-н 9:27 някой - 10:05 високоорганизирани
Когато ведомството само плаща осигуровките на служителите си, ще има дисциплиниращ ефект, убеден е проф. Ениманев.
с-н 2014 5:31 хайде намалете си - 5:45 за това толкова
В тази връзка проф. Ениманев предлага и друга радикална стъпка: министерствата в България да бъдат драстично намалени до максимум 9.
53 000 души в най-ниско платените държавни структури ще получат увеличение на заплатите с 200 – 300 лева в зависимост от длъжността.
Това каза в Русе президентът на КНСБ Пламен Димитров, във връзка с постановлението на Министерския съвет за разпределяне на 268 милиона лева от бюджета за ръст на заплатите в над 300 структури.
При най-ниските възнаграждения увеличението е с 18%, а за ръководните позиции – 12%.
Вижте повече във видеото.