ВИДЕО: Търговищки ученици завоюваха голямата награда в международен музикален конкурс

By 20 Март 2025

Ученици от Търговище спечелиха голямата награда в международен музикален конкурс.

Те са сред двуезичните ученици, чийто майчин език не е български и заради това, образованието им е по-специфично. А извънкласните занимания се особено важни за обогатяването им по отношение на българската култура и традиции.

Част от учениците в III Основно училище "П. Р. Славейков" са от ромски произход, което не им пречи да опознаят и заобичат българската литература.

Решаваща заслуга за това има писателят Чудомир. Близо година училищната танцова формация "Славейковци" усилено репетира музикален спектакъл по чудомировите разкази, за да го представи пред публика.

РЕКЛАМА


Ключова роля в спектакъла имат учителите, които озвучават героите, докато децата ги играят. Нестандартният подход е оценен подобаващо на международният конкурс "Орфееви таланти 2025" в Пловдив. В конкуренция с участници от 7 държави, талантът и отдадеността на учениците от Търговище е награден с най-високото отличие – "Златна лира на Орфей".
 

За всички в III Основно училище признанието е гордост и стимул да продължават да творят. А децата ще помнят ролите и репликите си вероятно цял живот. 

Музикалната постановка на танцовата формация "Славейковци" е създадена по Националната програма на Министерството на образованието "заедно в изкуствата и спорта".

Вижте повече във видеото.

Тези и още новини от България, Русе, Разград и Търговище следете и на нашата Фейсбук страница - Kiss13.