ВИДЕО: Завърши санирането на 6 блока в Търговище, подписват договори за други 7 ВОДЕЩА НОВИНА

By 26 Юни 2026

Община Търговище отчете проектите за енергийно обновяване на още 6 жилищни сгради.

Всички проекти за обновяване на жилищния сграден фонд се реализират с финансиране по Националния план за възстановяване и устойчивост.

С изпълнението на проектите се постига намаляване на крайното енергийно потребление в сградите. Приложените мерки ще допринесат и за понижаване на емисиите на парникови газове, както и за повишаване на енергийната ефективност на жилищата в съответствие със съвременните изисквания.

Става дума за блокове на улиците "Кюстенджа", "Никифор Богданов", "Пирин", "Антим I", "Александър Стамболийски" и на булевард "Митрополит Андрей".

Надяваме се хората да са доволни. Аз се шегувам, че повече няма да правим енергийно обновяване, понеже всеки блок е един проблем. Навсякъде имаме проблеми и със строителите, и с хората, които живеят. Но успяхме заедно със строителите, с живущите и със сдруженията на собствениците да достигнем до консенсус. Изстрадани проекти, но вече реализирани. Така че смятам, че тези хора ще зимуват в едни енергоефективни сгради, в едни хубави блокове.

каза кметът на Търговище д-р Дарин Димитров
РЕКЛАМА


В Общината са получени и много запитвания от етажните собствености в блокове, които са кандидатствали, но не са били класирани и са останали като резерва.

Засега нямаме данни, че програмата ще продължи. Имахме уверение, че ще имаме още блокове, но нека да видим какъв ще е бюджетът, какво ще реши новото правителство. При такава възможност веднага действаме и ще обновим още блокове в Търговище.

категоричен бе кметът д-р Дарин Димитров

Предстои да бъдат обновени и други 7 блока в Търговище, като финансирането за тях ще бъде осигурено по линия на Българската банка за развитие. Очаква се договорите да бъдат подписани до края на август.

Тези и още новини от България, Русе, Разград и Търговище следете и на нашата Фейсбук страница - Kiss13.