By 28 Юни 2022 Прочетена 1997 пъти 0

ХК "Сливница" спечели финалния турнир от държавното първенство по хандбал за девойки младша възраст, което се проведе в Бяла.

Втори се класира "Етър 64", а трети остана "Спортист Кремиковци". Отборът на домакините от Бяла зае петото място.

В турнира участваха 11 отбора. Те се изправиха един срещу друг в силна конкуренция по време на финалните двубои, които се проведоха в "Арена Бяла". Всички отбори положиха максимални усилия, за да стигнат до разпределението на медалите.

В крайна сметка, след много оспорвани двубои, до финала за първото място стигнаха отборите на "Сливница" и "Етър 64", завършил 22:14. За третото място се пребори "Спортист Кремиковци", който надделя над "Бъки" от Габрово с 16:10. Пети завършиха домакините от Бяла, които пребориха Панагюрище с 18:14.

От 7-о до 11-о място се нареждат отборите на Нови пазар, Ловеч, Кубрат, Опака и Мартен. Отличията връчи кметът на Бяла Димитър Славов.

Голмайстор с 86 гола е Ивет Костадинова от ХК "Сливница".